Freelance çalışanların vergi ve sözleşme noktasındaki problemlerine karşın İTÜ Çekirdek firması Rimuut benzersiz çözümler sunuyor. Sizler de freelance olarak çalışıyorsanız ve bir şirketiniz yoksa bu yazımıza odaklanın. Rimuut sizi bir mikro şirkete dönüştürüyor.

Rimuut Nedir?

Fatura, ödeme sözleşme ve  çalışmaları devam eden dijital ürün satışı servisleriyle şirketler ile çalıştığınız süreçlerde ihtiyacınız olacak tüm araçları Rimuut yasal olarak sizlere sunuyor. Üstelik şirket olmanıza gerek yok.

Rimuut Fatura Servisi

Freelance bir çalışan olarak en büyük ihtiyaçlardan biri müşterimize ödemesi karşılığında kesmemiz gereken fatura için vergi levhamızın olmaması. Bu durumu gelir pusulası ile aşabiliyor olma durumumuz da var ama her müşteriden aynı hassasiyeti göremeyebiliyoruz. Fatura kesmemiz gereken durumlarda imdadımıza Rimuut fatura servisi yetişiyor. Rimuut belli bir komisyon oranı karşılığında müşterilerinizi faturalandırmanızı, kredi kartı ve banka havalesi ile ödeme almanızı sağlar.

Rimuut Ödeme Servisi

Rimuut ödeme süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetmenizi imkan vererek yurtiçi ve yurtdışı müşterilerinizden kredi kartı, banka havalesi ile ödeme almanızı sağlar. Dilerseniz güvenli takas (escrow) yöntemiyle işinizi ve müşterinizi koruma altına alma imkanı sunar.

Rimuut Dijital Ürün Satışı

Yakında açılması planlanan Rimuut dijital ürün satışı hizmeti ile Yazılım, tasarım, reklam ve iş paketleri satışı yapmanızı ve kredi kartı, banka havalesi veya Papara ile ödeme almanızı sağlar.

Rimuut Sözleşme Servisi

Freelance çalışanların kendi ve müşteri haklarını korumak adıyla hazırlaması gereken sözleşmelerde Rimuut sözleşme servisi devreye giriyor. Hızlı ve pratik şekilde iki tarafı da koruyan sözleşmeler hazırlayabilirsiniz.

Freelance vergi sorununa yenilikçi çözüm

Rimuut Nasıl Çalışıyor?

Rimuut servislerinden yararlanmak için kayıt sayfasından ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz. Kayıtlı mail adresinize gelen aktivasyon maili ile hesabınızı aktive ettikten sonra size özel panelden işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve tabi ki mikro işletme olmanın keyfini sürersiniz. :)

Fatura ve ödeme servisleri için müşteri ve servis detaylarını doğru ve eksiksiz girdikten sonra müşterinize ödeme linki ve -varsa- proforma fatura e-mail olarak gönderilir. Müşteriniz sisteme kayıt olup giriş yaptıktan sonra davet edildiği fatura işlemini onaylar ve  Rimuut üzerinden kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesini gerçekleştirir. Ödeme sonrası müşterinize muhasebeleştireceği ticari fatura pdf formatında email olarak gönderilir.  Rimuut, işleminiz için geçerli komisyon oranını uygulayarak ödemenizi en kısa sürede banka hesabınıza gönderir.

Rimuut Ücretli mi?

Rimuut freelancerlara ücretli ve ücretsiz iki tip üyelik sunuyor.

Standart Üyelik – Ücretsiz

 • İşlem Başına Komisyon Oranı %16
 • Fatura Servisi
 • Güvenli Ödeme

Premium Üyelik – 200 TL / yıl – Tolga Yılmaz Blog okuyucularına özel 1 aylık ücretsiz Rimuut Premium üyeliği!

 • İşlem Başına Komisyon Oranı %12
 • Fatura Servisi
 • Güvenli Ödeme
 • E-Cüzdan Hesap
 • Ön Ödemeli Kart
 • Sözleşme Servisi

Fiyatlandırma için detaylı bilgiye https://rimuut.com/tr/fiyatlandirma sayfasından ulaşabilirsiniz.

Freelance vergi sorununuza hızlı bir çözüm.

1 aylık ücretsiz Rimuut Premium üyeliği hizmetinden yararlanmanız için kayıt olduktan sonra info@rimuut.com mail adresine kayıt olduğunuz mail adresini ve blog yazımızdan geldiğiniz bilgisini içeren bir mail atmanız yeterli.

Rimuut hakkında daha detaylı bilgi almak için rimuut.com adresini ziyaret edebilir Sıkça sorulan soruları ve çalışma sistemini daha net anlamak için Rimuut ekibinin içeriklerini hazırladığı info.rimuut.com sayfasına göz atabilirsiniz.

Benzersiz bu sistem hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlarda belirtirseniz sistemin gelişmesine belki sizde katkıda bulunabilirsiniz.

10 cevaplar
 1. Kdvmatik
  Kdvmatik says:

  Umarım girişimin sahibi arkadaşlar yurtdışında bulunan şirketlerinden türkiyeye verdikleri hizmet ve bu hizmet karşılığında kestikleri fatura için kdv ödeme zorunluluğu olduğunu biliyordur.
  içinde bulunduğumuz yıl içerisinde zorunlu hale getirildi

 2. aktasonline
  aktasonline says:

  Bu işlem frenlencerler için çok sakıncalı.Bir kere yurt içinde yararlanılan bir hizmet var bunun kdvsi 2 nolu ile hizmeti alan ödemeli.Ödemezse şirket kdv sorumluluk yönüyle incelenir.

  Elde edilen tahsilattan dolayı gelir vergisi vermek zorunda kalınır.Sırf ödemeye fatura bulmak için bu kadar komisyon ödemeyin.

Trackbacks & Pingbacks

 1. Freelance iş nasıl bulurum? Freelancer nedir? Evden para kazanabilir miyim? Freelance olarak yapılan işler neler? Gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa bu rehber tam size göre.

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın